Alumni

2006–2020

Swing Players at the Next Level

Max Stockwell
Hillsboro
2015
Winona State (Football)
DIVISION 2
Mitch Pfeiffer
Kettle Moraine
2015
Whitewater
DIVISION 3
Nate Jones
Fort Atkinson
2015
Platteville
DIVISION 3
Riley Coon
Mount Horeb
2015
Lacrosse (Football)
DIVISION 3
Rod Johnson
Sun Prairie
2015
Western Illinois
DIVISION 1
Ryan Hayes
Belleville
2015
Oshkosh (Football)
DIVISION 3
Sam Fox
-
2015
Edgewood College
DIVISION 3
Tanner Bruchs
Poynette
2015
Bemidji State
DIVISION 2
Trent Jones
Dodgeville
2015
Ripon
DIVISION 3
William Brown
Delavan-Darien
2015
Carroll
DIVISION 3
Brandon Schattner
Wilmot
2014
UW-Whitewater
DIVISION 3
Brian Bearden
Germantown
2014
Bryant-Stratton
NJCAA D2
Brian Studer
Germantown
2014
Moberly College (MO)
NJCAA D1
Evan Wesenberg
Germantown
2014
North Dakota St
DIVISION 1
Jake Showalter
Germantown
2014
North Dakota St
DIVISION 1
Jon Averkamp
Germantown
2014
St. Cloud State
DIVISION 2
Kyle Geiger
Columbus
2014
Edgewood College
DIVISION 3
Lamonte Beardon
Germantown
2014
Buffalo
DIVISION 1
Nate Hensel
Wilmont
2014
UW-Whitewater
DIVISION 3
Parker Weber
Aquinas
2014
MN State Morehead
DIVISION 2
Tj Schlundt
Oconomowac/St. Johns Prep
2014
Wisconsin
DIVISION 1
Turner Moen
Lake Mills
2014
Southwest Mn State
DIVISION 2
Alex Prahl
East Troy
2013
UW-Milwaukee
DIVISION I
Andre Bodden
Catholic Memorial
2013
Stevens Point (Football)
DIVISION 3
Brett Prahl
East Troy
2013
UW-Milwaukee
DIVISION I
Bronson Koenig
Aquinas
2013
Wisconsin
DIVISION I
Capreace Salinas
Reedsburg
2013
Parkland College
NJCAA D2
Cody Risseeuw
Clinton
2013
Bemidji St.
DIVISION2
Cody Wichmann
Pulaski
2013
UW-Milwaukee
DIVISION I
Dj Escamilla
Arrowhead
2013
Wi Lutheran
DIVISION 3
Erik Englstad (1 Yr)
Cambridge
2013
Viterbo
NAIA D2
Jacob Demman
Lake County Lutheran
2013
Whitewater (Football)
DIVISION 3
Jake Laihinen (2 Yrs)
Homestead
2013
Oshkosh
DIVISION 3
Joey Burback (2Yrs)
Port Washington
2013
Rice
DIVISION1
Luke Fischer
Germantown
2013
TBA
DIVISION I
Luke Worthington (1 YR)
Homestead
2013
BYU
DIVISION I
Mark Gryszkiewicz
Sussex Hamiltion
2013
Lakeland
DIVISION 3
Michael Stevenson
Wilmot
2013
Carthage
DIVISION 3
Nate Dodge
East Troy
2013
Army
DIVISION I
Nic Pierick
Highland
2013
Upper Iowa (Baseball)
DIVISION 2
Nick Crowley
Dodgeville
2013
Lacrosse
DIVISION 3
Nick Fuller
Sun Prairie
2013
Nebraska
DIVISION I
Ryan Kruser
Waunakee
2013
Lacrosse
DIVISION 3
Shane Wimann
Wisconsin Dells
2013
Northern Illinois (Fb)
DIVISION I
Taylor Jansen
Columbus
2013
Oshkosh
DIVISION 3
Ty Sabin
Catholic Memorial
2013
Ripon
DIVISION 3
Tyler Enright
Oconomowoc
2013
Carroll (Football)
DIVISION 3
Zach Poker (FB)
Occonomowoc
2013
PITT (Football)
DIVISION I
Austin Arians
Edgewood
2012
UW-Milwaukee
DIVISION I
Branden Hagenow
Sussex Hamilton
2012
Lakeland
DIVISION III
Brandon Staffeil
Deforest
2012
Washington University
DIVISION III
Chandler Stevenson
Clinton
2012
Beloit College
DIVISION III
Connor Morovits
Prairie Du Chein
2012
Lakeland
DIVISION III
Corey Vaasen
Cuba City
2012
Platteville
DIVISION III
Dan Studer
Germantown
2012
UW-Milwaukee
DIVISION I
David Neis
Benton
2012
Clarke
NAIA D2
Jack Zwettler
Madison Edgewood
2012
Lacrosse (Football)
DIVISION III
Joe Tagarelli
Waunakee
2012
Kirkwood CC
NJCAA D2
Josh Mongan
Germantown
2012
Winona State
DIVISION II
Lucas Baier
Sauk Prairie
2012
Madison College
NJCAA
Matt Fargo
Mt Horeb
2012
St. Norberts
DIVISION III
Matt Van Syoc (1 YR)
Green Lake
2012
Citadel
DIVISION I
Max Fuller
Stoughton
2012
Bemidji State (Football)
DIVISION II
Sean Mcgann
Baraboo
2012
Stevens Point
DIVISION III
Zak Showalter
Germantown
2012
Wisconsin
DIVISION I
Austen Goetsch
Waunakee
2011
Eau Claire (Football)
DIVISION III
Austin Maly
Waunakee
2011
Wisconsin (Football)
DIVISION I
Charles Rushman
Arrowhead
2011
UNLV
DIVISION I
Jared Staege
Waunakee
2011
Lacrosse
DIVISION III
John Weiderholdt
Riverdale
2011
Whitewater (Football)
DIVISION III
Mark Kowalke
Baraboo
2011
Lacrosse (Baseball)
DIVISION III
Weston Nemitz
River Ridge
2011
Platteville
DIVISION III
Zak Hougland
Waunakee
2011
Western Michigan (Football)
DIVISION I
Andy Fox
Arrowhead
2010
St. Norberts
DIVISION III
Brett Meinecke
Sussex Hamilton
2010
Edgewood College
DIVISION III
Chip Rank
Cedarburg
2010
Northern Iowa
DIVISION I
Eric Gerber
Stoughton
2010
Platteville
DIVISION III
Evan Richard
Cuba City
2010
UW-Milwaukee
DIVISION I
Josh Gasser
Port Washington
2010
Wisconsin
DIVISION I
Kyle Kelm
Randolph
2010
UW-Milwaukee
DIVISION I